lunas
08 آذر 1401 - 20:39

۱۱۶۵ اثر پژوهشی به همایش بین‌المللی مادران فاطمی بندرعباس ارسال شد

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان هرمزگان از برگزاری همایش بین المللی مادران فاطمی، تربیت حسینی و تمدن نوین اسلامی در شهر بندرعباس خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، حجت الاسلام والمسلمین جواد اسماعیل نیا عصر امروز در نشست خبری اعلام جزئیات همایش بین المللی مادران فاطمی اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم حوزه علمیه بیان حقایق و ترویج مفاهیم دینی است، دشمن از غفلت سو استفاده می‌کند و موجب بروز مشکل می‌شوند.

وی افزود‌: یکی از تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب بحث جهاد تبیین است که بنا بر همین فرمایش رهبری حوزه علمیه خواهران در حال برگزاری یک همایش بین المللی حول محور زنان و مادران است که دوره اول آن فردا به میزبانی بندرعباس برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی همایش بین المللی مادران فاطمی گفت: در این همایش به دنبال تبیین نقش مادران و زنان در جامعه پردازی و جایگاه واقعی زنان به ویژه زنان در خط ولایت است که فرزندانی حسینی تربیت می‌کنند.

وی تصریح کرد‌: در همایش فردا یک ابتکار به خرج داده شده و برای زنان جامعه یک الگو و مدل عینی از مادران فاطمی نیز به جامعه معرفی شده در این همایش ام الشهدا شهیده فاطمه نیک که 8 عضو خانواده وی شهید شدند و خودشان نیز در سال 66 و در مراسم حج به شهادت رسیدند به عنوان یک الگو به زن ایرانی معرفی می‌شود.

وی افزود: شهیده فاطمه نیک گنج پنهان استان هرمزگان است که در جزیره هرمز توانست خود را در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار کند و می‌تواند الگوی بسیاری از زنان و دختران جامعه ما باشد.

در ادامه این نشست خبری لاله افتخاری رئیس همایش بین المللی مادران فاطمی گفت: این همایش برای تحقق منویات مقام معظم رهبری برگزار می‌شود تا جایگاه زنان در جامعه اسلامی به درستی تبیین شود.

وی افزود: در این همایش به دنبال ارائه الگوی سوم زنان هستیم در این الگو زن تاریخ‌ساز در جامعه و خانواده به خوبی نقش آفرین است و علاوه بر تربیت فرزندان و پشتیبانی از همسر در جامعه نیز نقش آفرینی می‌کند.

افتخاری گفت: حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی از خود در سطح کشور به نمایش گذاشته و تلاش‌های زیادی در حوزه پژوهشی و علمی داشته که سبب شد این استان به عنوان میزبان همایش بین المللی مادران فاطمی انتخاب شود.

وی ادامه داد: هدف دیگر تمرکززدایی از مرکز و برگزاری همایش های بین المللی سطح اول در سایر استان‌ها است که با تصمیم شورای علمی این همایش هرمزگان در نهایت انتخاب شود.

زینب طیبی دبیر علمی این همایش نیز در نشست خبری گفت: در این همایش برنامه‌های بسیار خوبی گنجانده شده و در 6 محور برگزار می‌شود، مهمانان بسیار متنوعی از کشورهای خارجی و مناطق مختلف کشور در همایش شرکت می‌کنند.

وی افزود: برای این همایش یکهزار و 165 اثر پژوهشی از 23 استان و 46 شهر و 10 کشور دیگر به دبیرخانه ارسال شده که 646 اثر پذیرفته شده است و در نهایت قرار است 19 اثر برگزیده در این همایش تجلیل شوند، همچنین 57 اثر شایسته تقدیر هستند.

انتهای پیام/864/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889027