lunas
15 بهمن 1401 - 15:55

فجر۴۴| دهه فجر دهه نور است/ دهه فجر با زمان‌های دیگر متفاوت است

عضو هیت علمی دانشکده حقوق وعلوم سیاسی دانشگاه شیراز گفت: خانواده‌ها باید برای دهه فجر تلاش کنند و راه را برای فرزندان خود هموار کنند و به آن‌ها بیاموزند دهه فجر با زمان‌های دیگر متفاوت است تا ادامه راه این انقلاب باشند.

علی شیرازی در گفتگو با خبرنگار فارس از شیراز درخصوص دهه فجر اظهار داشت: هر وقت صحبت از دهه فجر می‌شود همیشه در ذهن من جشن و شور و شادی تداعی می‌گردد، تا یادم می‌آید در این ایام مغازه ها به صورت خودکار جلوی مغازه شان ریسه می‌کشیدند و پرچم می‌زدند؛ مردم خانه هایشان را تزئیین می‌کردند، نقل و شیرینی پخش می‌کردند و دائم سرود های انقلابی پخش می‌شد.

او ادامه داد: حال دیگر دهه فجر نشاط قبل را ندارد و باید تلاش کنیم به آن دوران و شرایط و شور و حال بازگردیم، خانواده ها باید تلاش کنند و راه را برای فرزندان خود هموار کنند و به آنها بیاموزند دهه فجر با زمان های دیگر متفاوت است تا ادامه راه این انقلاب باشند. 

وی دهه فجر را دهه نور دانست و گفت: دهه فجر دهه نور، نور مادی و معنوی، دهه پیروزی حق بر باطل ،دهه پیروزی خون بر شمشیر و ادامه راه امام حسین(ع) است. 

او با بیان نقل قولی از مرحوم آیت الله حائری به اهمیت حضور نوجوانان وجوانان در این ایام اشاره کرد و گفت: خدارحمت کند آیت الله حائری را ؛ ایشان می‌گفتند یهودی های فرزندانشان را خیلی معتقد به باور هایشان تربیت می‌کنند؛ مراسماتشان را در خانه برگزار می‌کنند و بچه ها از کودکی با آداب رسوم آشنا می‌شوند و این باعث می‌شود این رسوم درونشان شکل بگیرد و به آن ها پایبند باشند، ما نیز باید مراسماتی همچون دهه فجر را در خانه هایمان مثلا با ریسه کشی وقرار دادن پرچم انجام دهیم تا در فرزندانمان نهادینه شود، این سبب می‌شود در نوجوانی و جوانی این راه را ادامه دهند و در آینده به فرزندان خود بیاموزند و تاقطار همیشه  بر این ریل حرکت کند. 

او در آخر خطاب به مسئولین گفت: به دهه فجر بیشتر بپردازید تا برآیند و نتیجه نهایی آن بشود ۲۲ بهمن نه فقط ختم شود به یک راهپیمایی.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018622