lunas
13 بهمن 1401 - 16:14

توسعه گلخانه از رویکردهای دولت است

قایمشهر -معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، توسعه گلخانه‌ ها را یکی از اصلی ترین اهداف دولت بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صفدر نیازی شهرکی بعد از ظهر پنج شنبه در ششمین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری شهرستان‌های قائمشهر، سوادکوه شمالی، سوادکوه و سیمرغ که در شهرستان قائمشهر برگزار شد، گفت: در زنجیره ارزش بخش‌هایی مانند تولید، فرآوری، بازاریابی و مصرف مطرح است که باید همت داشته باشیم و با کمک سرمایه گذاران این زنجیره در بخش استان‌های شمالی کامل شود.

وی با اشاره به اینکه مازندران پتانسیل‌های بسیار خوبی در بخش کشاورزی دارد، بیان کرد: ۴۱ درصد برنج کشور را این استان تأمین می‌کند و همچنین در تولید مرکبات و دیگر محصولات کشاورزی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

نیازی افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک شما سرمایه گذاران پس از تولید و کاهش قیمت بین تولیدکننده و مصرف کننده و توجه به موضوعات فرآوری و لجستیکی، زنجیره تکمیل شود.

معاون وزیر به مشکلات صادرات هم اشاره کرد و گفت: در بخش صادرات این تولیدات، مشکلاتی وجود دارد که باید با به کار بردن استراتژی خوب بتوانیم این مشکلات را مرتفع و تولیدات را به کشورهای دیگر صادر کنیم.

وی با بیان اینکه منابع آبی کشور محدود است و بر روی اراضی شمال فشار بیشتر خواهد شد، عنوان کرد: توسعه گلخانه از اصلی ترین اهداف دولت است که استان مازندران می‌تواند در تمامی شهرستان‌های نقاط هدف برای توسعه و رشد سیستم‌های گلخانه‌ای با کمک سرمایه گذاران اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015213