lunas
16 بهمن 1401 - 17:20

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۵۲ پروژه برق به مناسبت دهه فجر در استان همدان

همدان-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: به مناسبت دهه فجر ۱۳۲ پروژه برق با اعتبار ۱۵۵ میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان در همدان افتتاح می‌شود.

علی سهرابی‌بیدار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۲۰ پروژه نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: شرکت توزیع برق استان همدان وظیفه خدمت‌رسانی را در استان بر عهده دارد و در این راستا مهم‌ترین مأموریت این شرکت تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکین است.

وی افزود: در استان همدان در راستای پیشبرد برنامه‌ها و رسیدن به مأموریت تعریف شده محورهای فعالیت اساسی داریم که از مهم‌ترین محورها، هوشمندسازی و حرکت در راستای هوشمند کردن و توجه به شعار «شرکت هوشمند، شبکه هوشمند و مشتری هوشمند» است که در این راستا در شرکت اقداماتی از قبیل هوشمند کردن شبکه‌ها، لوازم اندازه‌گیری و مدیریت سمت تقاضا طرح‌ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: افزایش بهره‌وری در راستای توزیع برق و ارتباط دوسویه با مشتریان و مشتری‌مداری از دیگر محورهای اساسی این شرکت است.

وی با بیان اینکه در استان همدان بیش از ۸۰۵ هزار مشترک برق وجود دارد، ابراز کرد: از این تعداد حدود ۶۴۵ هزار مشترک خانگی هستند که ۸۰ درصد از مشترکین برق استان را شامل می‌شوند و حدود ۳۰ درصد مصرف انرژی را دارند.

سهرابی بیدار ادامه داد: حدود ۱۴ هزار مشترک برق استان در بخش کشاورزی هستند که ۱.۷ درصد از مشترکین را شامل می‌شود و بیش از ۴۳ درصد از برق استان را مصرف می‌کنند.

وی گفت: ۶ هزار و ۶۰۰ مشترک نیز در بخش صنعتی هستند که معادل ۰.۸ درصد مشترکین بوده و ۱۲ درصد از مصرف برق استان را دارند، ۱۰۴ هزار و ۴۸۵ مشترک نیز در تعرفه سایر مصارف هستند که شامل ۱۳ درصد مشترکین بوده و ۷ درصد مصرف برق استان را دارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان عنوان کرد: ۳ هزار و ۶۵۰ مشترک مربوط به روشنایی معابر است که ۱.۷ درصد از مصرف برق استان را به خود اختصاص داده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020635