lunas
08 بهمن 1401 - 10:57

ظرفیت هیئات مذهبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده شود

یزد- فرماندار مهریز گفت: در ایام دهه فجر باید از ظرفیت هیئات مذهبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به درستی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقان بنادکی صبح شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهریز با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی در ایام الله دهه فجر اظهار داشت: دهه فجر ایام مبارکی است و مردم مهریز هم در پیروزی انقلاب نقش داشتند و این نقش آفرینان باید در این ایام خاطرات و فعالیت‌های دوران انقلاب را بیان کنند.

وی بر تبیین پروژه های عمرانی تاکید کرد و افزود: میزان بودجه پروژه، لزوم آن برای شهرستان و اینکه این پروژه از چه زمانی دغدغه مردم بوده، باید تبیین شود.

دهقان بنادکی، مردمی بودن برنامه های محوری ایام دهه فجر، برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاهها به منظور برطرف کردن شبهات، حضور مسئولان شهرستان در مناطق مختلف شهر و شنیدن مشکلات و دغدغه های مردم را از برنامه‌های شهرستان در این ایام ذکر کرد.

فرماندار مهریز بر اجرای ویژه برنامه های متنوع در اماکن تاریخی و تفریحی در ایام تعطیلات بهمن ماه و توجه به بحث گردشگری در این ایام تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پس از برگزاری ستاد دهه فجر، تعدادی از دستگاهها برنامه هایشان در این ایام را ارائه کردند گفت: همچنین مقرر شد تمام کمیته های دهه فجر تشکیل جلسه بدهند و شرح وظایف کمیته ها به آنها داده شد.

دهقان بنادکی بر استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی، مساجد، پایگاههای بسیج جهت فضاسازی این ایام تاکید کرد.

وی برگزاری راهیان پیشرفت را یکی از برنامه های آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: این اردو برای بازدید دانش آموزان از کارخانه های سطح شهر و آشنایی با دستاوردهای انقلاب برگزار می‌شود.

فرماندار مهریز بیان خاطرات پدربزرگ ها از زمان قبل و بعد از انقلاب و نوشتن انشا با موضوع "چرا انقلاب کردیم" و برگزاری جشن در مدارس را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در ایام دهه فجر برشمرد.

وی گفت: مکانی در مهریز با عنوان پایگاه انقلاب برای متمرکز کردن برنامه ها معرفی شود. همچنین فرهنگسرای شهرداری به عنوان فرهنگسرای واحدی برای اجرای برنامه ها باشد.

امام جمعه مهریز نیز در این نشست اظهار داشت: در روزهای نزدیک به دهه مبارک فجر قرار داریم و تراکت، بنر، پرچم، آذین بندی و.... از مواردی است که ظاهر کار برای گرامیداشت این ایام محسوب می شود اما آنچه در بطن این ایام است مسئله جهاد تبیین است یعنی مردم بدانند، انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته چه دستاوردی برای آنان داشته و در زمینه های مختلف از چه سطحی به کجا رسیده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1001979