lunas
05 بهمن 1401 - 11:15

خدمت به مردم اولویت مهم مدیران و دستگاه های اجرایی باشد

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:خدمت به مردم اولویت مهم مدیران و دستگاه های اجرایی باشد و ایام دهه فجر بهترین فرصت تبیین دستاوردها است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با پشتوانه مردمی به پیروزی رسید و امام خمینی (ره) با بسیج مردمی بزرگترین موفقیت‌ها را رقم زد و امروز باید استفاده از ظرفیت‌های مردمی بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم اولویت مهم مدیران و دستگاه‌های اجرایی باشد، گفت: مسئولین و دولتمردان باید در گام دوم انقلاب اسلامی تمام ظرفیت خود و دستگاه محل خدمت خود را برای حل مشکلات و خدمت‌گذاری بی‌منت به اقشار مختلف مردم به کار بگیرند.

امام جمعه اراک با اشاره به اهمیت جهاد تبیین بیان کرد: رویکرد برنامه‌های دهه مبارک فجر این استان باید محتوا محور، تأثیرگذار و همراه با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برگزار شود و برای تحقق جهاد تبیین با رویکرد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برنامه ریزی شود.

وی افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی با تشریح فعالیت دستگاه‌های خود برای آحاد جامعه، دستاوردهای نظام اسلامی را برای مردم تشریح کنند و در راستای ارتقای اعتماد و مشارکت مردم در برنامه‌ها و راهبردهای نظام اسلامی، گام‌های اساسی‌تری بردارند.

دری نجف آبادی تاکید کرد: امروز در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه ما تبیین و بیان موفقیت‌های برجسته و دستاوردهای عظیم نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه ایران قبل از انقلاب که در اوج وابستگی بود امروز در بسیاری از بخش‌ها به خودکفایی و توانمندی رسیده، گفت: رشد و توسعه بخش‌های مختلف کشور از جمله بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و خدمات نهادهای اجرایی به هیچ عنوان با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیستد.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه دشمنان در جنگ شناختی به دنبال انحراف جوانان و نوجوانان هستند، افزود: متأسفانه برخی عناصر خود فروخته و دشمنان خارجی درصدد تضعیف خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی هستند که مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان وظیفه دارند با تمام قوا با توطئه دشمنان مقابله کنند.

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف یک ضرورت مهم است، گفت: روزانه بیش از ۶۵۰ میلیون متر مکعب گاز در کشور مصرف می‌شود که سرمایه عظیمی از کشور را هدر می‌دهد، در صورتی که با اصلاح الگوی مصرف می‌توان این میزان مصرف را کاهش و صادرات این محصولات را تقویت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه ماه رجب فرصتی مغتنم جهت خودسازی و آماده‌سازی برای ورود به ماه رمضان است، گفت: ماه رجب از جمله فرصت‌هایی به شمار می‌رود که باران رحمت الهی جاری و تشنگان زلال حق و معرفت به خوبی می‌توانند خود را سیراب کنند.

وی خاطر نشان کرد: میلاد امامان معصوم، امام علی (ع)، امام محمدباقر (ع) و امام جواد (ع) و همچنین رویداد تاریخی بزرگ بشری، یعنی برانگیخته شدن پیام آور مهر و محبت، حضرت محمد (ص) برای هدایت انسان‌ها، بر فضیلت و اهمیت این ماه افزوده است

منبع: مهر
شناسه خبر: 996810