lunas
09 آذر 1401 - 08:38

کشف ۵۳۶ میلیارد ریال تخلفات صنفی در استان ایلام

ایلام-معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان ایلام از کشف ۵۳۶ میلیارد ریال تخلفات صنفی در استان ایلام طی سال جاری خبر داد.

مهدی کاکاخانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون د در قالب طرح‌های مختلف نظارتی بیش از ۴۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی توزیعی و خدماتی در سطح استان انجام گرفته است.

وی افزود: این بازرسی‌ها با هدف پایش وضعیت بازار کالا و خدمات بویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها انجام گرفته است که تعداد ۳۸۴ مورد گشت مشترک برگزار شده است.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان ایلام تصریح کرد: در این بازرسی‌ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی، بازرسان و ناظران افتخاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت بصورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد ۱۹۱۹ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: این تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه، عدم ارائه فاکتور و عرضه، فروش و نگهداری کالای قاچاق … به ارزش ریالی بالغ بر ۵۳۶ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال کشف و تشکیل پرونده شده است که جهت بررسی به مراجع تعزیراتی ارسال گردیده است.

کاکاخانی خاطرنشان کرد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت‌ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به جهت امید آفرینی و اعتمادبخشی و رفع دغدغه‌های مردم در تأمین مایحتاج روزمره زندگی از مهمترین برنامه‌های اداره کل صمت می‌باشد و همشهریان عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند مراتب را به شماره ۱۲۴ سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات این اداره کل اعلام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889398